Moje meno je Milan Tkáč

Je o mne známe, že už takmer dve desaťročia podnikám a veľkú časť z toho sa venujem finančnému biznisu. Mnoho sa o mne môžeš dozvedieť aj z môjho životného príbehu, ktorý som opísal v knihe Coach. Pokiaľ si sa k nemu ešte nedostal, určite potrebuješ o mne vedieť pár vecí.

Moja najväčšia vášeň

Tá prvá je, že milujem biznis, tvorenie a produkciu. Som presvedčený, že my, ľudia, máme obrovský potenciál a dokážeme neuveriteľné veci, ktoré takmer nemajú hranice. Fascinuje ma tento potenciál napĺňať a posúvať jeho hranice stále ďalej. Tento potenciál tiež s obľubou odhaľujem aj u ľudí v mojom okolí, ktorých koučujem a pomáham im rásť. Je úžasné, keď vidím, ako sa spolu zlepšujeme, rastieme a dokážeme vytvárať čím ďalej väčšie a väčšie hodnoty.

Neverím v stagnáciu, pohodlnosť či bezcieľnosť. Zato podporujem a pomáham v rozvoji všetkým dobrým veciam, ktoré máme každý jeden v sebe. Pomáham ľuďom zvládať ich pády a zakopnutia na ceste životom, aby sa stali úspešnejšími a šťastnejšími. Mnohé z toho nájdeš aj v publikáciách, ktoré som vydal ako brožúrky na zlepšenie života a podnikania. Všetko toto nájdeš na www.knihacoach.sk .

To najdôležitejšie z biznisu

Ďalšia dôležitá vec, o ktorej potrebuješ vedieť, je etika vo všetkých procesoch, do ktorých sa zapájam. Moja tolerancia neetického správania je nulová, čiže ak stretnem niekoho, kto etiku nemá na vysokej úrovni, snažíme sa to spoločne dať do poriadku. Nechcem tvrdiť, že musí byť dokonalým človekom a nesmie mať chyby. Všetci ich máme, aj ja ich mám, a urobil som ich v živote nespočetné množstvo. Mám tým na mysli to, či dotyčný má dobré úmysly, či má pevné hodnoty a či je ochotný robiť veci správne, aby bol pre okolie prínosom.

Či chce dodržiavať etiku na vysokej úrovni tak, aby mohol byť hrdý na seba a na to, čo robí. Ak aj, povedzme, mal nejaké návyky, ktoré neboli úplne okej, no je ochotný ich zmeniť, môžeme spolupracovať. Etika nie je o tom, byť dokonalý. Je o tom, že sa rozhodne a má ochotu to zmeniť a robiť veci správne.

Tretia, a nateraz posledná vec o mne, je, že verím v takú prácu, ktorá má byť prínosná pre ľudí. Verím v to, že ak niečo robím, má to priniesť úžitok ostatným. Ak je to prínosné pre naše okolie, naše mesto, náš národ či celý svet, vtedy je naša produktivita skutočne zmysluplná a môže byť trvalá. A práve preto milujem financie.

Milan Tkáč, výňatok z publikácie Franšíza s FIN4YOU

Najnovšie články

Kategórie

Stiahnite si našu brožúrku

Stiahnuť

Máte aj vy záujem o franšízu?

Ozvite sa nám:

milan.tkac@go4pro.sk

+421 948 737 131