Franšíza a jej rozbeh vo FIN4YOU

V minulom článku sme si objasnili čo je to franšíza a predstavili jej výhody a nevýhody. Dnes sa poďme pozrieť bližšie na to, ako franšízanti u nás začínajú a ako to celé funguje.

Franchising prináša štruktúru tréningu, podpory a know-how, ktoré vám pomôžu zvýšiť vaše šance na úspech. Stať sa franšízantom v podstate znamená dostať sa do rozbehnutého podnikania.

Samozrejme, aj pri výbere obchodnej stratégie záleží na vašich ambíciách, cieľoch, schopnostiach a osobnosti. Franšíza je vhodná najmä pre ľudí, ktorí už majú s podnikaním skúsenosti, prebýva v nich podnikateľský duch a neboja sa rizika.

Ak sa zaujímate o franchising v spoločnosti  FIN4YOU, nasledujúce informácie budú pre vás určite zaujímavé a prínosné.

Pohovor

Na úvod si záujemca o franšízu prejde pohovorom s  Milanom Tkáčom, na ktorom sa v ideálnom prípade kladne rozhodne o nadviazaní spoločnej spolupráce.

Začiatky pracovnej komunikácie

Predstavme si teda, že ste úspešne prešli pohovorom. Ako nového franšízanta vás teraz čaká ďalšie, tentokrát dlhšie stretnutie. Ide v podstate o lepšie spoznanie sa a nastavenie základných parametrov ako ciele, míľniky a očakávaný zárobok. Počas stretnutia navrhneme časový plán a časovú os úkonov, na základe ktorej budete môcť začať vykonávať svoje aktivity, prirodzene za podpory zo strany našej spoločnosti.

Úvod tejto pracovnej komunikácie je veľmi dôležitý, pretože si vymeníme vzájomné očakávania.  Vy ako franšízant sa dozviete očakávania firmy, a firma naopak tie vaše.

Rovnako kľúčové je zistiť a dohodnúť sa, kam ako franšízant smerujete. Či ste človek, ktorý chce vlastnú pobočku, alebo preferujete robiť len svoj vlastný obchod na dennej báze a dostávať z trhu najvyššie odmeny. Prípadne ešte sám neviete, na aký level mierite, ste možno sklamaný z iného biznisu a chcete sa len zapojiť.

Okrem toho sa dozviete praktické informácie – ako zbierať dáta a dávať ich k vyhodnoteniu, ako pracovať s dotazníkmi a pod. Pridelíme vám produktových špecialistov a nastavíme tiež spoločnú komunikáciu, aby bolo jasné na koho sa môžete v prípade potreby obrátiť, kam smerovať svoje požiadavky a koho sa pýtať v prípade nejasností. Preberieme tiež otázku osobného rozvoja.

Smernice

Franšízant spadá pod smernice, ktoré sú dobrovoľné (môžete, no nemusíte ich uplatňovať vo svojej franšíze), alebo tie, ktoré sú nariadené. Nejde o žiadnu diktatúru, ale chceme, aby ste dobre reprezentovali jednak seba, no zároveň značku a vlastne celú spoločnosť. Úspech každého franšízanta je prínosom pre celý systém.

Podpora, poradenstvo a kontrola

Medzi firmou a franšízantom vzniká obchodný vzťah. Tento vzťah je prirodzene tvorený podporou, nasmerovaním k cieľu a kontrolou. Vždy keď je to potrebné, upravujeme vašu cestu, poskytujeme poradenstvo a prinášame do vášho podnikania naše rácio. Váš úspech je pre nás dôležitý.

V jednoduchosti, nástup nového franšízanta je o vzájomnom spoznávaní sa – firma potrebuje spoznať franšízanta a ten zas firmu. Prvé týždne teda sú o zosúladení cieľov a očakávaní. Taktiež sa nastavujú prvé plány, smernice a franšízant dostáva koučing a školenia od Milana Tkáča.

Najnovšie články

Kategórie

Stiahnite si našu brožúrku

Stiahnuť

Máte aj vy záujem o franšízu?

Ozvite sa nám:

milan.tkac@go4pro.sk

+421 948 737 131