Elon Musk a jeho rady

Elon Musk patrí medzi desať najbohatších ľudí na svete, momentálne sa nachádza na druhom mieste za Jeffom Bezosom. Je generálnym riaditeľom automobilovej spoločnosti Tesla a vlastní aerokozmickú spoločnosť SpaceX. Okrem toho, že je podnikateľ, je aj vizionár, vynálezca, filantrop a inžinier. Aké sú jeho tajomstvá úspechu a čo radí ľuďom, ktorí majú vysoké ambície v oblasti biznisu?

Kľúč je myslieť vo veľkom

Elon Musk je skrátka futurista, stačí sa pozrieť na jeho dosiahnuté úspechy a vízie do budúcna. Je naozaj odvážny. Chce kolonizovať Mars, integrovať čip do ľudského mozgu či postaviť rýchle supervlaky. Všetky tieto sny majú spoločnú jednu vec – sú veľké. Niekomu sa zdajú až nemožné. Omyl. Elon Musk je príkladom toho, že možné je všetko. Netají sa ani tým, že ho inšpirovali detské časopisy z 80. rokov.

Kvalita na prvom mieste

V rozhovore pre spoločnosť Rock Solid Finance uviedol, že neustále sa treba zameriavať na kvalitu samotného produktu. Ako teda urobiť produkt príťažlivým pre zákazníka? Treba sa zamerať na jeho neustále zlepšovanie. Skvelým príkladom je Tesla, ktorá má nulový marketingový rozpočet. Prečo je to tak? Elon Musk sa namiesto ľúbivej reklamy zameral na výrobu najkvalitnejších automobilov. Nepotrebujú reklamu, kvalitné dielo sa predáva samo.

Zabudnite na multitasking

Chcete dosiahnuť veľké veci a robiť viac vecí naraz? Rovno si to vyhoďte z hlavy. „Každému by som odporučil, aby sa sústredil iba na jeden biznis a venoval mu toľko hodín, koľko môže. Ide o prácu od rána do večera. Myslite na to, keď spíte. Sedem dní v týždni. Žiadne prestávky. To je to čo by ste mali robiť, ak sa rozhodnete založiť spoločnosť.“ – Elon Musk

Nie je to o peniazoch

Elon Musk nikdy nemal nič proti hľadaniu bohatstva. Musí za tým však byť etický a dobrý úmysel. Hromadenie peňazí však nie je jeho zámer ani neočakáva, že zomrie bohatý. Pravdepodobne bude jeho imanie použité na výstavbu základne na Marse.
Buďte o niekoľko levelov vyššie ako konkurencia Vžite sa do kože spotrebiteľa. Ak sa chcete odlíšiť o konkurencie, dajte si oveľa vyššie ciele. Nie je to len o malých detailoch. Snažte sa byť najlepší.

Konštruktívna kritika vás posunie vpred

Kritizovať vie každý, to áno. Väčšina kritikov túži, aby ste sa vzdali toho, čo robíte. Doslova túžia po vašom zlyhaní, sýtia tým svoje ego. Zamerajte sa však len na konštruktívnu kritiku, aby ste zistili, čo zlepšiť alebo kde naopak ubrať. Učte sa od skúsených ľudí, ktorým dôverujete, pomôžu vám získať cenný prehľad.

Risk je zisk

„Keď budete mať rodinu, bude oveľa zložitejšie pracovať na veciach, ktoré sa nemusia podariť.“ Práve preto odporúča ľuďom, aby riskovali, keď sú ešte mladí a nemajú veľa záväzkov a povinností.

Najnovšie články

Kategórie

Stiahnite si našu brožúrku

Stiahnuť

Máte aj vy záujem o franšízu?

Ozvite sa nám:

milan.tkac@go4pro.sk

+421 948 737 131