6 fatálnych najčastejších chýb, ktoré robia začínajúci podnikatelia

Povedzme si na rovinu, podnikanie nie je jednoduché. Vyžaduje veľa času, úsilia, financií a rozvážnu myseľ. Začiatky bývajú náročné, plné tlaku a stresu. Práve tieto činitele často vedú k nesprávnym rozhodnutiam a tie vás následne môžu zabrzdiť alebo vrátiť na začiatok. Pri zakladaní vlastného biznisu každý túži po rýchlom dosiahnutí úspechu. Čomu sa však treba vyvarovať?

Podhodnotenie produktu alebo služby

Strach z neúspechu a nedostatok sebadôvery môže viesť k tomu, že si stanovíte oveľa nižšiu cenu, než si skutočne zaslúžite. V podstate si takto začínajúci podnikatelia sami hádžu polená pod nohy, čo neskôr vedie k nevôli pokračovať ďalej. Pred samotným určením ceny si starostlivo preskúmajte trh a konkurenciu. Nebojte sa pýtať ľudí z podobnej sféry. Kto sa neopýta, ten nevie.

Neviete, aká je vaša cieľová skupina

Pokiaľ chcete byť skutočne úspešným podnikateľom, porozmýšľajte, komu ponúknete váš produkt či službu. Aj v tomto bode je dôležitá analýza trhu, chcete sa orientovať na ženy, mužov alebo obe pohlavia? Aké vekové rozpätie má mať vaša cieľovka? Zamerajte sa potreby svojich potenciálnych zákazníkov a prispôsobte tomu svoj produkt alebo službu.

Na všetko ste sami

Možno chcete mať všetko pod palcom, no faktom je, že nikto nie je dokonalý na to, aby robil všetko sám. Druhým dôvodom, že pracujete sami môže byť to, že vám je ľúto zaplatiť človeka. Tím zložený z odborníkov a vzájomná spolupráca vám prinesie vytúžené ovocie. Dajme tomu, že ste kreatívny človek s výbornými nápadmi, no marketing nie je vašou silnou stránkou. Preto nemrhajte energiou na činnosti, ktoré idú mimo vás a nájdite si človeka z tejto oblasti. Vy tak budete mať dostatok energie na svoje nápady.

Strata vytrvalosti

Začať je jednoduchšie, než pokračovať. Na začiatku má každý „veľké oči“, ale akonáhle príde prvá prekážka, nadšenie opadá. Práve preto treba už zo začiatku počítať s možnými problémami a byť vytrvalý za každú cenu. Aj keď to možno momentálne nie je podľa vašich predstáv a nedosahujete želané príjmy, nevzdávajte sa a pokračujte v tom, čo robíte. Jedného dňa sa vám to vyplatí.

Mrhanie financiami

Na rozbehnutie biznisu nemusíte vždy potrebovať veľké sumy peňazí, no niektorí začínajúci podnikatelia majú potrebu investovať do toho najlepšieho vybavenia, marketingového asistenta a rôznych iných vecí. Preto zas spomenieme prieskum. Pátrajte po výhodných a lacnejších možnostiach a držte sa rozpočtu, ktorý máte. Časom budete mať prostriedky na lepšie technické vybavenie a asistenciu.

Robíte to len pre peniaze

Pokiaľ v tom, čo robíte necítite vášeň, tak to ani nerobte. Aj veľké príjmy sú úžasné, no ak majú byť peniaze jedinou motiváciou, nebudete úspešný. Takto to funguje aj v bežnom zamestnaní. Zamestnanci tam chodia len kvôli peniazom, no sú nešťastní a žijú v stereotype. Práve vášeň a radosť z každého úspechu vás poháňa vpred.

Najnovšie články

Kategórie

Stiahnite si našu brožúrku

Stiahnuť

Máte aj vy záujem o franšízu?

Ozvite sa nám:

milan.tkac@go4pro.sk

+421 948 737 131