6 chýb time manažmentu, ktoré robí takmer každý

Ľudia zvyknú pracovať na 120 percent. avšak často majú pocit, že nič poriadne nespravili. Týmto problém trpí naozaj veľa pracovitých a talentovaných ľudí. Veľakrát sa snažia do svojho života aplikovať techniky na zvýšenie efektivity, ale pritom robia nasledujúce chyby.

Nedokážu si priznať, že majú problém s riadením času

Každý si raz určite povedal: „Keby som tak mal viac času, už som mohol dosiahnuť to a to…” Treba zabudnúť na takéto utápanie sa v myšlienkach, pretože to vôbec nepomáha, naopak prehnané analyzovanie ešte viac žerie čas. Keď sa ľudia na niečo sťažujú, v podstate tým odmietajú svoju realitu. Preto je potrebné prijať fakt, že možno nemajú schopnosť správne organizovať svoj čas.

Nedržia sa svojho plánu

Je skvelé si každý večer rozpísať jednotlivé úlohy na nasledujúci deň, no ten však nakoniec príde a ľudia zvyknú strácať čas prípravou komplikovaných kráľovských raňajok alebo horúcim kúpeľom. Čas beží ohromne rýchlo, preto je dobré si pripraviť outfit a jedlo deň vopred. Pri plánovaní si treba zoradiť úlohy od najdôležitejších po najmenej dôležité, a v žiadnom prípade nepoľaviť. Veľmi to pomáha, pretože prioritné úlohy si vyžadujú veľa energie.

Nevedia povedať nie

Priznajme si, že niekedy je naozaj zložité povedať nie. No pravdou je aj to, že neschopnosť povedať nie veľmi výrazne komplikuje život. Pri obrovskom množstve záväzkov a projektov si jednoducho niekto nemôže dovoliť ísť pomôcť kamarátovi so sťahovaním. Možno ste si teraz povedali, že treba si pomáhať, to áno. Ale nenaložte si toho príliš veľa na chrbát, pretože to veľmi negatívne ovplyvní celkový výkon. Naučiť sa povedať nie je veľmi oslobodzujúce.

Multitasking

Hlavne ženy sú expertky na multitasking. Ako príklad si uvedieme Martinu. Martina pracuje na dôležitej prezentácii a popri nej varí obed a navyše telefonuje s klientom. Myslí si, že efektívne pracuje so svojim časom, no faktom je, že dokončenie jednotlivých úloh sa pri multitaskingu predlžuje o 20 až 40 percent. Výsledkom toho môžu byť chyby v prezentácii alebo prihorené cestoviny…Čo si z toho máte vziať? V jednom okamihu treba robiť len jednu vec, poriadne a kvalitne.

Permanentná práca bez prestávky

Množstvo podnikateľov sa vôbec netají tým, že na začiatku pracovali aj za desiatich. Je všeobecne známe, že Elon Musk pracuje približne 80 hodín týždenne.Ísť za hranice svojich limitov však predstavuje problém. Počas pracovného dňa sa treba naplno venovať povinnostiam, no zároveň nezabúdať na oddych. Mentálna práca zahlcuje ľudskú myseľ, a preto si doprajte nejakú činnosť, pri ktorej zresetujete hlavu. Výborné je napríklad maľovanie alebo fyzická aktivita, počas ktorých sa aktívne sústredíte na činnosť. Hovorí sa tomu aj meditácia v pohybe.

Chýbajúci nadhľad

Väčšina problémov, s ktorými sa ľudia denne stretávajú je malá, napriek tomu však robia „z komára somára” a nakoniec problém pôsobí ako hotová katastrofa. Potom sa stáva to, že pri riešení problému strávia oveľa viac času, ako je potrebné. Pri vypuknutí nejakého problému nereagujte hneď emotívne, dajte si čas na triezve premýšľanie a pokojne sa pokúste nájsť riešenie. Veľa problémov a nedorozumení nestojí za čas, energiu a úsilie, ktoré im venujete. Takmer vždy nejde o skutočné problémy, ale o malé nepríjemnosti a podráždenie. Ak im nebudete venovať toľko energie, rýchlo sa vytratia.

Najnovšie články

Kategórie

Stiahnite si našu brožúrku

Stiahnuť

Máte aj vy záujem o franšízu?

Ozvite sa nám:

milan.tkac@go4pro.sk

+421 948 737 131