5 spôsobov, ako sa dostať bližšie k vášmu publiku

Už ste počuli vetu typu: Ľudia nakupujú od predajcov, ktorých poznajú, majú radi a dôverujú im.” Čo treba dodržiavať, aby ste potenciálne publikum zaujali a vybudovali si s ním vzťah? Držte sa týchto piatich tipov, ktoré vám pomôžu pritiahnuť a udržať publikum. 

S kým hovoríte?

V prvom rade si treba uvedomiť, koho chcete osloviť a získať na svoju stranu. Cieľové publikum je tvorené z ľudí, ktorým chcete pomôcť, niečo im odovzdať a podeliť sa s nimi o váš osobný príbeh a prekážky, ktoré ste prekonali. Buďte pre druhých inšpiráciou. Zamyslite sa nad tým, v čom ste dobrí a o čom máte dostatok vedomostí, aby ste to potom mohli šíriť ďalej. Uvažujte, ako tieto cenné informácie predať, aby ste si ľudí naklonili na svoju stranu tých správnych ľudí.

Rozprávajte príbehy, v ktorých sa nájdu

Ľudia potrebujú cítiť, že nie sú sami, keď čelia nejakému problému. Kontakt s publikom nadviažete tak, že budete rozprávať príbeh, v ktorom sa nájdu. To v nich vzbudí záujem a budú mať potrebu vás aj naďalej sledovať. Takýmto štýlom si vybudujete dôveru a následne im môžete predať cenné rady. 

Buďte vtipný

Ak dokážete ľudí rozosmiať, budú vás mať radi a vyvolajte v nich pocit priateľstva. Kto predsa nemá rád vtipných ľudí, však? Nebuďte vždy len seriózni, ukážte im aj svoju veselú stránku a z času na čas svojej cieľovej skupine povedzte vtip. Dajte si však pozor na to, aby išlo o vhodný vtip, premýšľajte o tom a neurážajte ľudí. Nerobte si srandu z iných skupín alebo menšín, pretože tým môžete svoje publikum ľahko stratiť.

Aj tak majú ľudia najradšej osoby, ktoré si dokážu urobiť srandu sami zo seba. Skúste to.

Taktiež je dôležité sa usmievať, kamennou tvárou si nikoho nepritiahnete, práve naopak. Ukážte, že sa viete baviť a smiať, bavte ostatných a udržujte si kamarátske vzťahy. 

Ponúknite im pridanú hodnotu

Ak predávate nejaký produkt alebo službu, ktorú často propagujete, dajte svojim potenciálnym zákazníkom niečo zadarmo. Ak sa napríklad venujete predaju fitness plánov, zdarma k nim ponúknite napríklad tipy na nové zdravé recepty. Ľudia radi dostávajú veci zdarma, preto toto je veľmi dobrý krok, ako sa k nim dostať bližšie a presvedčiť ich, že vám na nich záleží. 

Buďte sami sebou

Snažte sa vystupovať čo najviac prirodzene. Predstavte si, že sa rozprávate so svojimi blízkymi priateľmi, ktorým chcete len to najlepšie. Publiku sa väčšinou nepáči, keď vidia, že človeku ide len o predaje a nesnaží sa im porozumieť alebo ich spoznať. Taktiež sa nebojte hovoriť aj o vašich slabostiach a nebojte sa povedať, pre koho vaše služby nie sú vhodné. Samochvála smrdí a sebareflexia je veľmi cenená. Nemusíte byť schopní pomôcť každému.

Najnovšie články

Kategórie

Stiahnite si našu brožúrku

Stiahnuť

Máte aj vy záujem o franšízu?

Ozvite sa nám:

milan.tkac@go4pro.sk

+421 948 737 131